Gitarová dielňa

O dielni

O každý hudobný nástroj je potreba sa starať. Čím viac sa naň hrá, tým dôležitejšie je starať sa o jeho údržbu a servis. Jedine tak môže zachovať charakter zvuku a všetky svoje unikátne vlastnosti.

Všetky nástroje zakúpené v predajniach alebo na e-shope Kytary.cz, majú nárok na nastavenie zdarma v rámci 3 ročnej záruky. . Priniesť ale môžete akékoľvek iné nástroje, ktoré vám opravíme v rámci pozáručného servisu.

Gitarová dielňa sa špecializuje hlavne na údržbu a opravy akustických, klasických a elektrických gitár a basgitár. Postarať sa ale vieme i o ďalšie hudobné nástroje (banja, ukulele, klávesové nástroje). Príďte s nami skonzultovať všetky problémy s vašimi hudobnými nástrojmi a aparatúrou. Konzultácie samozrejme vykonávame úplne zdarma.

Gitarové dielne sa nachádzajú na všetkých našich predajniach. Servisný technik má k dispozícii zázemie pre bežné nastavovanie a opravy. Zložitejšie opravy sa riešia v našej servisnej centrále v Prahe v Modřanech.

Gitary a basgitary

Opotrebenie gitary sa môže prejaviť na niekoľkých miestach nástroja. Jedným z nich je hmatník. Pražce na hmatníku sa totiž po čase opotrebujú a je nutné ich vymeniť. Prepražcovanie gitary je tak jednou z najčastejších pozáručných opráv.

Tiež telá gitár sa postupom času menia. Kvôli vonkajším okolnostiam (teplota, vlhkosť) môže dôjsť k pokrúteniu krku alebo odlepeniu kobylky, prípadne vnútorného rebrovania. Odlepená kobylka neprenáša vibrácie strún na rezonančnú dosku a tým pádom gitara prestáva hrať. Podobne negatívny vplyv má práve i odlepené rebrovanie a pokrútený krk gitary.

Najčastejšie poruchy gitár alebo basgitár sú zapríčinené prasknutým remeňom. Tomu možno najlepšie zabrániť obstaraním kvalitného remeňa a v najlepšom prípade i inštaláciou zámkov na popruh.

Naša gitarová dielňa sa v rámci pozáručného servisu špecializuje tiež na lepenie krku a hlavy. Zlomený krk gitary je totiž častým dôsledkom neopatrného zaobchádzania alebo pádu gitary.

U elektrických gitár a basgitár si v gitarovej dielni môžete nechať vymeniť rôzne súčiastky, ktorých funkcia sa postupom času tiež zhoršuje. Môže tak ísť o výmenu káblového jacku a potenciometrov. Lepší zvuk gitary možno často docieliť tiež výmenou snímačov.

Vzhľadom k tomu, že drevo gitár je prírodný materiál, dochádza k jeho vysychaniu a mení sa jeho tvar. V gitarovej dielni vykonávame zvlhčovanie gitár, čo materiálu predĺži životnosť.

Gitarové zosilovače a reproboxy

Vybavení sme i na servis a tuning gitarových aparátov. Častou úpravou zosilňovačov je výmena elektróniek, čo je proces, ktorý by majitelia aparátov určite mali prenechať odborníkovi. Kvôli obrovským napätiam ide navyše o veľmi nebezpečný úkon. Ďalšou úpravou zosilovačov je následne prenastavenie BIASu, úprava zvuku alebo výmena jednotlivých súčiastok (potenciometrov).

Pre zvukových experimentátorov sú určené aj výmeny reproduktorov v gitarových kabinetoch.

Klávesové nástroje

Aj klávesové nástroje možno rôznymi spôsobmi upravovať. V gitarovej dielni sme schopní aktualizovať ich firmware. Štandardne tiež vykonávame nastavenie dynamiky klaviatúry, čistenie klaviatúry a celkovú údržbu.

Čakajte prosím