Navrhnite a vyhrajte gitaru snov

Najväčšia súťaž pre gitaristov a dizajnérov je tu. Spoločne s českým výrobcom elektrických gitár Honzou Vlasákem (Vivian Guitars), máme výzvu pre všetkých kreatívnych nadšencov. Navrhnite si vlastnú gitaru. Víťaz najlepšieho dizajnu nezíska iba skvelý pocit, ale hlavne mu gitarári vo firme Vivian vyrobia gitaru, ktorú si sám navrhol! Vecnú cenu získa tiež 2. a 3. miesto a bude udelená aj cena verejnosti. Súťaž prebieha od 10.5.2016 do 20.6.2016 Víťazný návrh bude po konzultácii s výhercom vyrobený a odovzdaný v septembri.


Gitaru značky Vivian má napríklad Bono Vox z U2, Robert Kodym a P.B.CH. z Lucie, Tomáš Krulich a Milan Špalek z kapely Kabát, alebo František Černý, Tomáš Vartecký a mnoho dalších.

Ako má gitara vyzerať?

Aj keď ide o elektrickú gitaru snov, neznamená aby ste vymýšľali bláznivé, surrealistické návrhy? Hodnotiť sa bude originalita, ale tiež elegancia. Gitara musí mať 6 strún a štandardné parametre. Musí byť hrateľná, nositeľná a použiteľná. Vo svojich návrhoch používajte bežné materiály pre výrobu hudobných nástrojov (drevené telo a krk) a dostupný hardware. Žiadne desaťkrkové bizarnosti, psie búdy v tvare gitary a podobné určite nevyrobíme :-)

Aké parametre má mať môj návrh a kam návrh poslať?

Je jedno či gitaru namaľujete rukou, alebo vytvoríte v nejakom grafickom programe. Záleží na vašej šikovnosti. Výsledný návrh posielajte vo formáte JPG na e-mailovú adresu . Každý súťažiaci môže predložiť iba jeden návrh gitary vyhotovený na maximálne 10 obrázkoch (1 gitara z rôznych strán, detaily a podobne). Prijaté a publikovateľné návrhy budeme zverejňovať na našom facebooku vo fotogalérii Gitara snov. K vašemu e-mailu napíšte aj pár viet o použitých materiáloch, doplnkoch, môžete popísať technológiu a vašu predstavu o výsledných zvukových vlastnostiach. Nezabudnite pridať aj vaše telefónne číslo.

Kto bude návrhy hodnotiť?

Jednotlivé návrhy bude hodnotiť odborná porota, ktorú budeme postupne odtajňovat. Jej členmi sú výtvarníci, výrobcovia a predajci hudobných nástrojov, ale samozrejme tiež profesionálni hudobníci. Ako sme už hovorili, bude udelená aj cena verejnosti.

Výhra bude výhercovi odovzdaná najneskôr do 120 dní od skončenia súťaže.

Vyhradzujeme si právo návrh neprijať, hlavne ak bude propagovať násilie, extrémizmus, alebo akúkoľvek formu nenávisti a neetickosti. Ďakujeme za pochopenie :-).


Podrobné pravidlá súťaže nájdete tu.

Čakajte prosím