E-shop
funguje
Dopravcovia
doručujú
Vrátenie
do 90 dní

Ako vybrať kompletný DJ systém

DJing už od svojich počiatkov patrí medzi najprogresívnejšie typy hudobnej produkcie. Niet divu, že DJské nástroje vo svojom vývoji neustrnuli – a pôvodne používaná analógová technika (gramofóny + mixážny pult) je postupne nahrádzaná modrenejšou (digitálnou) technikou. V súčasnej dobe sú na vrchole tohto technologického vývoja takzvané All-in-one DJ kontroléry (resp. kompletné DJ systémy).


TIP PRE ZAČIATOČNÍKOV:

Pre všetky DJ kontroléry platí, že sú založené na digitálnych technológiách – čo oproti staršej analógovej technike výrazne zjednodušuje prácu s hudobnými stopami. Avšak zďaleka nie všetky DJ kontroléry môžeme označiť ako all-in-one DJ kontroléry (kompletné DJ systémy). All-in-one DJ kontroléry sú len také DJ kontroléry, ktoré v jednej platforme integrujú funkcie gramofónov i mixážnych pultov.

All-in-one DJ kontroléry sú dobrou voľbou pre skúsených DJs, ktorí chcú naplno využiť možností digitálneho spracovania zvukových stôp. Zároveň sa tieto DJ kontroléry hodia i pre úplných začiatočníkov, pretože táto digitálna technológia bude pre nich ľahšie zvládnuteľná než staršie DJ technológie.

Ak máte záujem o konzultáciu s odborníkmi, neváhajte nás kontaktovať . Radi Vám poradíme, aký kompletný DJ systém bude pro vás ideálny. Sme vám k dispozícii na telefónnom čísle 0800 700 029 (po-pi 10-19h) alebo na e-mailovaj adrese .

Hardware

Kompletné DJ systémy väčšinou bývajú rozdelené do 3 sekcií: dve sekcie slúžia na ovládanie hudobných trackov a jedna pre mixážny pult. Väčšina DJ kontrolérov vie pracovať s dvomi až štyrmi hudobnými kanálmi a spravidla bývajú vybavené vlastnou zvukovou kartou. Hardwarové ovládanie kompletných DJ kontrolérov je najčastejšie riešené pomocou padov, knobov, JOG-kotúčov a podobne.

Ergonómia mnohých prístrojov vychádza z klasickej analógovej DJ techniky (obsahujú 2 otočné kotúče, ktoré stimulujú gramofóny), ale u niektorých DJ kontrolérov je ovládanie riešené originálnejšie. Pamätajme, že kvalita prevedenia ovládacích prvkov je pre DJs vcelku zásadná – hlavne, čo sa týka presnosti a citlivosti ovládania.

Software

Pri DJ systémoch je nesmierne dôležitý software. Dobrý software umožní jednoduché prepojenie DJ kontroléra s notebookom či tabletom. A naviac umožňuje ľahké mixovanie hudby a intuitívnu úpravu používaných hudobných stôp. Medzi najznámejšie DJ software sa radia hlavne tieto programy: Serato DJ, Traktor, DJAY, VirtualDJ. Súčasťou väčšiny týchto nástrojov je licencia minimálne na základnú verziu niektorého z týchto programov.

Prepojenie s PC či tabletom

Všetky all-in-one DJ kontroléry sú konštruované k jednoduchému a bezproblémovému pripojeniu k počítaču či k tabletu (iPadu) – takzvané Plug'n'Play. Štandardom pripojenia k PC je USB port. Časť all-in-one DJ kontrolérov dokáže fungovať nezávisle na počítači, u väčšej časti kontrolérov je ale pripojenie k počítaču (tabletu) nutné.

Drvivá väčšina kompletných DJ systémov je kompatibilná so všetkými hlavnými a najbežnejšími operačnými systémami – kompatibilitu s vaším počítačom (iPadom) si ale radšej overte v technickej dokumentácii predajcu. Rovnako nie je od veci si pri DJ kontroléry skontrolovať množstvo a typy vstupov a výstupov.

Čakajte prosím