Ako vybrať príslušenstvo pre bicie

Každý bubeník má iné nároky, ktorým je nutné prispôsobiť aj voľbu bubeníckeho príslušenstva. Pokiaľ si neviete rady s jeho výberom, nasledujte nášho praktického sprievodcu, ktorý vám ušetrí čas i peniaze.


TIP PRO ZAČIATOČNÍKOV:

Pokiaľ sa chcete o nákupu príslušenstva k bicím poradiť s odborníkmi, kontaktujte nás na telefónnom čísle 0800 700 029 0800 700 029 ( po-pi 10–19) alebo na e-mailovej adrese . Radi zodpovieme všetky otázky.

Hardvér

Nenahraditeľnou súčasťou bicích nástrojov je hardvér. Predstavuje príslušenstvo, ako sú nástrojové stojany, nástrojové držiaky či pedále, bez ktorých sa nezaobídete. Jeho výber je vždy prispôsobený typu bicieho nástroja. Výnimkou je skompletovaná bicia súprava (kompletný set), ktorá už hardvér obsahuje.

Príslušenstvo pre ozvučenie elektronických bicích

Ďalšou dôležitou položkou je príslušenstvo zaisťujúce ozvučenie elektronických bicích. To môžete riešiť kombom pre elektronické bicie súpravy, akýmkoľvek aktívnym reproboxom alebo pomocou slúchadiel.

Príslušenstvo na ladenie

Nie každý disponuje perfektným hudobným sluchom umožňujúcim presné naladenie nástrojov. Preto odporúčame využívať ladičky na bicie. Pri ladení sa nezaobídete bez ladiaceho kľúča, ktorým upravíte dopnutie blany.

Tréningové pomôcky

Nezabúdajte na tréningové bubenícké pomôcky. Pre každého bubeníka je aboslútne nevyhnutné cvičiť s metronómom. Dnešná doba fandí moderným digitálnym metronómom, ktoré sú cenovo veľmi dostupné, a naviac bývajú vybavené celým spektrom programovateľných nastavení a množstvom užitočných funkcí.

Rytmiku je možné cvičiť aj na špeciálnych tréningových padoch. Tie nevydávajú žiadny hluk a každý si na nich nacvičí správnu prácu rúk a zápästí. Tieto pady používajú aj profesionálni bubeníci, keď sa chcú rozohrať. V priebehu tréningu bicie nástroje stíšite tlmiacou sieťkou či tlmiacou podložkou.

Ochranné obaly a koberce pod bicie

Každý bubeník by mal svoje nástroje chrániť ochrannými obalmi. Vybrať si môžete z typizovaných mäkkých obalov, k dispozícií sú tiež pevné obaly (kufre). Šikovným doplnkom je koberec pod biciu súpravu, slúžiaci ako zábrana nechceným pohybom nástrojov po podlahe.

Slúchádlá a štuple do uší

Sluch aktívneho bubeníka je vystavený pomerne veľkej záťaži. Jeho ochranu zabezpečíte štupľami do uší či bubeníckymi izolačnými slúchadlami - niektoré modely sú vybavené tiež funkciou „in-ear“ odposluchovým systémom. Štuple a slúchádlá sú k dostaniu tiež v detských veľkostiach.

Paličky a náhradné blany

Špeciálnou kategóriou sú paličky a náhradné blany na bubny.

Čakajte prosím