Ako vybrať zobcovú flautu

Zobcová flauta je úplne ideálnym nástrojom pre všetky deti. Aj preto je pre väčšinu malých hudobníkov prvým nástrojom, s ktorým sa vo svojej hudobnej kariére stretávajú. S výberom prvej flauty pre vaše dieťa vám radi poradíme. Ak sa chcete poradiť s výberom detskej flautičky priamo s našimi odborníkmi, zavolajte zdarma na našu bezplatnú linku 0800 700 029 (po-pi 10-19h) alebo napíšte na e-mailovú adresu .

TIP PRE ZAČIATOČNÍKOV:

Úplným štandardom medzi zobcovými flautami pre deti, ktorý vyžadujú všetci učitelia, sú sopránové zobcové flauty s anglickým (barokovým) prstokladom. Všetky ostatné typy fláut sú špecifické a sú určené pre skúsenejších hráčov alebo pre tých, ktorý tento zvláštny typ vyžadujú.

Pozitívny vplyv hrania na zdravie dieťaťa

Všetky hudobné nástroje a učenie hry na nich má obrovsky pozitívny vplyv na vývoj, inteligenciu a mentálne zdravie detí. V prípade zobcovej flauty im naviac posilňuje bránicové svalstvo a zvyšuje kapacitu pľúc. Hra na zobcovú flautu je naviac relatívne jednoduchá, dieťa sa prvé známe pesničky naučí už za pár lekcií, takže bude i dobre motivované. Ďalšími výhodami sú aj nízka obstarávacia cena a skladnosť nástroja. Zobcová flauta je skrátka pre deti ideálny nástroj.

Nebojte sa plastu

Plastové flauty sú v dnešnej dobre veľmi kvalitné, rozhodne majú plnohodnotný zvuk a deťom sa na nich bude dobre učiť. Veľkou výhodou plastových flautičiek je tiež, že sú jednoduché na údržbu a dajú sa ľahko vymyť vodou. Ako už bolo povedané vyššie, kúpte deťom sopránovou flautu s anglickým prstokladom. Rozhodne neurobíte chybu s flautami Smart a Aulos.

Počet dielov

Vyberajte flauty, ktoré sú zložené z troch dielov (túto informáciu zistíte u každej flauty v popise - dole v sekcii „Parametre“). Trojdielne flauty sú vhodné z toho dôvodu, že spodná časť je otočná a dá sa dobre nastaviť tak, aby dieťa dosiahlo malíčkom na spodnú dierku.

Príslušenstvo k zobcovým flautám

K prvej zobcovej flaute pre vaše dieťa sa bude hodiť i príslušenstvo. Patrí k nemu vyterák, obal (ak nie je už súčasťou flauty - bude uvedené v popise) a taška na flautu. Všetko toto príslušenstvo nájdete tu. Ak bude dieťa cvičiť domácu úlohu zo školy, budete potrebovať notový stojan.

Literatúra a noty

Tradičné noty na flautu nájdete tu. Medzi najpopulárnejšie a všeobecne najrozšírenejšie noty na sopránovú zobcovú flautu patrí publikácia Flauto Dolce, ktorú na tomto mieste nájdete tiež.

Hľadaná fráza

Kategória

Značky

Čakajte prosím