Logo
Noty na basgitaru

Baskytarová posilovna 101 arpeggií pro melodické basové linky

Škola hry na basgitare / Kód tovaru: HN219076
Aktualizované vydanie obľúbenej školy hry na basovú gitaru, ktorú vydalo vydavateľstvo Bassline. V novom dizajne ponúka vylepšené tipy a opravy pre lepšiu prehľadnosť a účinnosť textu. K publikácii sú priložené súbory mp3 (pozri odkaz nižšie). Nájdete tu aj nový YT kanál a FB stránku Bass Guitar Workout 101, kde autor ponúka ďalšie cvičenia v podobe transkripcií známych piesní, groovov a ďalších študijných materiálov na rozvoj hry na basgitaru.

Chcete mať melodickejšie basové linky, pestrejšie akordové zmesi, lepšie porozumieť tónom na hmatníku a plynulejšie sa pohybovať po pražcoch?

V tejto knihe nájdete 101 cvičení zameraných na nácvik arpeggií pre basovú gitaru, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vytúžený cieľ. Arpeggia sú náročné na pohyb ľavej ruky, pretože pri nich sa melodicky hrajú tóny jednotlivých akordov. Je to tiež téma, ktorú basgitaristi často zanedbávajú, pretože mnohí sa mylne domnievajú, že arpeggia sú vhodné najmä pre ambicióznych gitarových shredderov (virtuóznych hráčov), ako je Yngwie Malmsteen. Opak je však pravdou, arpeggia sú mimoriadne dôležité pre zvládnutie melodickej basovej linky vo všetkých hudobných žánroch.

Dôraz sa kladie na technickú stránku cvičenia pri zachovaní hudobnej logiky a melódie. Dodržiavaním predpísaných zásad praxe dosiahnete v relatívne krátkom čase veľmi výrazné výsledky. Predtým nehratelné pasáže sa stanú rutinou a vaši spoluhráči budú žasnúť nad tým, ako melodicky a šikovne dokážete hrať.

Všetky cvičenia sú v rozsahu dvoch až dvanástich taktov. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo profesionál, každý si otestuje hranice svojich schopností. Ideálne na každodenné naťahovanie basgitary, zahriatie svalov pred skúškou, koncertom alebo nahrávaním v štúdiu. Vhodné pre všetky typy basgitár (4, 5, 6 strún), ale aj pre gitaristov.

Všetky cvičenia sú doplnené tabuľkami, odporúčaným prstokladom a teraz aj označenými akordmi, aby ste vedeli, kde môžete

arpeggia a získať základné teoretické vedomosti.

Audio na stiahnutie: http://baskytarovaposilovna.kytary.cz/

Ohodnoťte popis tohto produktu
Na sklade
10,30 €
Cena vrátane DPH
Doprava ZADARMO nad 99,00 €
Vlastnosti
  • Počet strán 40
  • Jazyk Český
  • Vhodné pre Basgitara
Krajina výroby
  • Krajina výroby Česká republika
Mám pripomienku k popisu/parametrom produktu
Podobné produkty
Odporúčané príslušenstvo
Chvíľku strpenia, načítavame pre vás dáta...
Chvíľku strpenia, načítavame pre vás dáta...
Podobné frázy
Kategória
Značky