• .

  Pred 47 minútami kúpil zákazník

 • .

  Pred 50 minútami kúpil zákazník

 • .

  Pred 4 hodinami kúpil zákazník

 • .

  Pred 6 hodinami kúpil zákazník

 • .

  Pred 7 hodinami kúpil zákazník

 • .

  Pred 10 hodinami kúpil zákazník

Naposledy navštívené

 • .

  NORD LEAD 4

-25%

NORD LEAD 4

Virtuálny analógový syntezátor | Kód tovaru: HN138767

1 839,00 €

1 379,00 €

Cena s DPH 20%

Zľava platí do 29. 11. 2021

Ponúkame najlepšiu cenu

Na predajni

Centrálny sklad Nie je

Showroom Praha Nie je

Showroom Brno Na sklade 1 ks

Clavia sa opäť vracia k svojim syntetizátorovým koreňom a nadväzuje na svoj legendárny syntetizátor Nord Lead 2X.

Nord Lead 4 je subtraktívny syntetizátor s dvoma oscilátormi pre každý zvuk, pričom sú v ňom prítomné aj všetky klasické a legendárne typy vlnovej modulácie: Saw, Square, Sine, Triangle, Pulse a PWM.

Vďaka novým a veľmi inovatívnym vlastnostiam, pokročilému vrstveniu zvukov, možnostiam ich synchronizácie a novým typom filtrov a efektov, je Nord Lead 4 splnením sna veľkého množstva muzikantov.

Oscilátory

2 oscilátorové sekcie/dvadsaťhlasová polyfónia

FM, Hard & Soft Sync

Modulácia

2 LFO sekcie a Modulation Envelope

Flexibilné možnosti syncing a routing

Filtre

12, 24 a 48 dB low-pass filter

High-pass a Band-pass filtre

Tranzistorové a diode ladder filtre simulujúce Mini a TB-303

Efekty

Crush, Drive, Comb filter, Talk, Compressor, Reverb/delayVlastnosti

4-part multi-timbral – nezávislé nastavenie zvuku štyroch nástrojových sekcií

Master Clock Sync arpeggiátora, LFO a Delay

Impulse Morph

Velocity a Mod Wheel Morph

USB MIDI

Sekcia s oscilátormi

Vyrábané v dvoch variantoch:

Nord Lead 4 so 49 klávesmi a Nord Lead 4R Table-top externý efektový modulWavetable syntéza

Prvá sekcia oscilátora Nord Lead 4 ponúka širokú škálu vlnových modulátorov, ako napríklad veľmi unikátny typ nazývaný „Formant Wavetables“ s rezonantnými vlastnosťami, ktoré sú nezávislé od pitchu. Rôzne nastavenia modulátora „Formant Wavetables“ dokážu vyprodukovať úplne originálny a nenapodobiteľný zvuk s rozličnými akustickými vlastnosťami a kvalitami.

Druhý oscilátor obsahuje tzv. „Noise generátor“ s vlastnosťami filter cut-off a resonance.

Funkcia True Unison

Funkcia „True Voice Unison“ dokáže skomponovať až štyri zvuky navzájom cez seba (vrátane kompletnej dráhy signálu Nord Lead 4) na zaistenie silných a širokých basových aj výškových frekvencií.Funkcia Hard & Soft Sync

Funkcia „Hard Sync“ dokáže vytvárať nepravidelne formovanú zvukovú vlnu, ktorá vytvorí charakteristicky hrubý a špinavý zvukový efekt bohatý na harmóniu. Táto funkcia bola prvýkrát uvedená slávnym a dnes už legendárnym syntetizátorom Prophet 5. Funkcia „Soft Sync“ je pokojnejšia ako predchádzajúca menovaná, neznamená to však, že by nebola zaujímavo progresívna.

Syntetizátor Nord Lead 4 taktiež obsahuje frekvenčný modulátor, ktorý dokáže významne obohatiť zvukové spektrum.

LFO a modulačná sekcia

Nord Lead 4 obsahuje dve veľmi flexibilné sekcie LFO na každom slote. Široká škála LFO modulácií ponúka všetko možné: od sínusoíd cez pulzujúci až po zubovitý priebeh frekvencií. Vďaka týmto moduláciám je možné vytvoriť napríklad skvelé pulzujúce a kmitajúce basy.

Každý LFO efekt môže byť veľmi jednoducho synchronizovaný s Master clockom a môže mu byť priradená oddeľovacia doba. LFO efekty môžu byť taktiež natrigerované manuálne tlačidlom „Impulse morph“.

Funkcia Modulation Envelope

Nord Lead 4 ponúka veľmi efektívnu sekciu Modulation Envelope obsahujúcu rozšírenú schopnosť modulácie. „Modulation Envelope“ je taktiež možné natrigerovať manuálne tlačidlom „Impulse Morph“.

Sekcia Filter

Sekcia Filter syntetizátora Nord Lead 4 ponúka klasické 12, 24 a 48 dB Low-Pass, High-Pass a Band-Pass filtre s príslušným ADSR filtrom a voliteľným filter trackingom.

Emulácia Ladder filtra

Nord Lead 4 obsahuje skvelý doplnok. Tým je emulácia prevzatá z legendárneho syntetizátora TB-303. Spolu s režimom „unison“ dokáže namiešať veľa možných zvukov, ktoré vynikajú hutnými basmi.

Filter Drive

Funkcia Filter Drive funguje zvlášť pre každý hlas a dokáže skresliť zvukovú vlnu skôr, ako prejde efektovým modulom. Podobne ako Ladder filter tak dokáže vykúzliť veľa zaujímavých a originálnych zvukových variantov.

Efektová sekcia

Každý zo štyroch slotov syntetizátora Nord Lead 4's má svoju vlastnú efektovú sekciu, v ktorej sa nachádza: FX a Delay/Reverb

Drive

Funkcia skreslenia je inšpirovaná zvukom tradičných elektrónok. Ponúka tak pestrý a chlpatý zvuk alebo veľmi nabrúsený sound, ktorý je skreslený tým viac, čím viac doň ide signálu.

Crush

Efekt Crush dokáže redukovať vzorkovaciu frekvenciu zvuku. Basy tak vďaka tomuto efektu môžu znieť jemne, alebo môžu, naopak, vynikať drvivým zvukom.

Talk

Efekt Talk vytvára ilúziu efektu talk-box. K dispozícii má dva rôzne varianty hlasových simulácií.

Comb filter

Comb filter dokáže vytvoriť pravidelne sa meniaci efekt typu Chorus alebo ovládateľný pomocou funkcie LFO.

Compressor

Efekt Compressor ponúka nastavenie Threshold a postará sa o moduláciu side-chain efektov.

Všetky efekty Crush, Talk, Comb filter, Compressor a Drive môžu byť nastavované pomocou ovládačov Morph, LFO alebo Modulation Envelope.

Reverb/Delay

Efekt Delay má tri rôzne úrovne a nastavenia odozvy a môže byť synchronizovaný s Master Clockom. Súčasťou efektu je taktiež možnosť analógovo znejúcej ozveny, keď sa Delay správa ako za čias klasických nástrojov a tempo odozvy sa mení za pochodu.

K dispozícii sú hneď tri skvele znejúce efekty Reverb.

Layering

Nord Lead 4 ponúka rytmické aj zvukové vrstvenie až štyroch rovnako výkonných syntetizátorov naraz. Výsledok je potom skutočne dych vyrážajúci.

Pitch Stick

Unikátna funkcia Pitch Stick sa môže uplatniť na ohýbanie tónov alebo ako vibrato. Rozsah ohýbania je od nuly po 48 tónov hore/dole.

Unikátne funkcie

Impulse Morph

Tlačidlá Impulse dokážu vytvoriť okamžitú extrémnu zmenu zvuku. Táto funkcia je vynikajúca na vytvorenie spontánneho alebo rytmicky synchronizovaného zvukového chaosu. Impulse Morph tak jednoduchým spôsobom ponúka univerzálnu funkciu, ako zaistiť neobmedzené množstvo zvukových úprav.

Nastavenie funkcie Impulse Morph je úplne jednoduché. Pri držaní tlačidla funkcie sa prenastavia potenciometre do nových hodnôt. Vďaka LED diódam zaisťujúcim dobrý prehľad je potom jednoduché vidieť, ktoré potenciometre boli prenastavené.

Mod Wheel a Velocity Morph

Morph je klasická funkcia využívaná syntetizátormi Nord, ktorá je schopná ovládať akékoľvek potenciometre pomocou modulačného kolieska alebo ovládacieho pedála. Ponúka tak neobmedzene veľa možností variácií zvuku.

Chord Memory

Veľmi užitočnou funkciou je Chord Memory. Pomocou tejto funkcie je možné uložiť kombináciu tónov a následne hrať akord iba jedným prstom.

Arpeggiator

Syntetizátor Nord Lead 4 zahŕňa klasický arpeggiator s režimami up/down/náhodne a štvoroktávovým rozsahom. Arpeggiator je možné synchronizovať s LFO a funkciou Delay, pričom výsledok zodpovedá Master Clocku. Vďaka štyrom slotom je navyše možné spustiť 4 funkcie Arpeggiator naraz.

Patterns

Funkcia Pattern aplikuje rytmické figúry na Arpeggiator alebo LFO. Na výber je obrovská škála rytmických vzorov.

Master Clock

Funkcia Master Clock riadi celkové tempo. LFO, Arpeggiator aj Delay môžu byť s touto funkciou synchronizované. Tempo môže byť jednoducho nastavené pomocou tlačidla Tap-tempo, takže je možné jednoduchým klepaním na toto tlačidlo nastaviť bpm podľa bubeníka. Master Clock môže byť taktiež podriadené externému MIDI metronómu.

ŠPECIFIKÁCIE

49 klávesov

Tlačidlá na zmenu oktáv (+/? 2 oktávy)

3 tlačidlá Impulse Morph, 7 kombinácií

Modulačné koliesko

Pitch Stick

Programovateľné ohnutie zvuku pomocou pitchu až na +/? 4 oktávy

1 vstup pre sustain pedál

1 vstup pre expression pedál

POUŽÍVATEĽSKÉ ROZHRANIE

3 LED displej s tromi znakmi, 29 potenciometrov a 20 tlačidiel na nastavenie

OSCILÁTORY

Oscilátor 1 vytvárajúci vlny typu: sínusoida, triangle, sawtooth, fixný a regulovateľný pulz zvukových vĺn a 128 typov wavetable

OSC 2 vytvárajúci vlny typu: triangle, sawtooth alebo fixný a regulovateľný pulz zvukových vĺn

FILTRE

Multi-mode filter s 12 dB, 24 dB a 48 dB low pass, band pass, high pass, Ladder M a Ladder 303

Cut off, Resonance, envelope amount

ADSR envelope

Filter keyboard tracking

Nastaviteľné Filter Distortion

SEKCIA AMPLIFIER

ADSR envelope, velocity control zap./vyp., gain control.

MODULATION SECTION

LFO 1 vytvára krivky typu square, triangle alebo jeden zo štyroch rôznych saw vĺn. LFO 1 môže byť priradený k: Filter Frequency, Osc Mod, Osc Mix, Osc 2 Pitch, Amplitúda a sekcii FX. LFO 1 môže byť synchronizovaný k Master Clocku.

Sekcia LFO 1 ovláda intenzitu, rozsah a smer arpeggiátora. Arpeggiátor má rozsah 1 – 4 oktávy. Režimy: up, down, up/down, náhodný, poly. Arpeggiátor môže byť synchronizovaný s Master Clockom.

LFO 2 vytvára krivky typu square a pravidelný/otočený sawtooth, LF zvuk a náhodnú vlnu v tvare schodiska. LFO 2 môže byť priradený k: Filter Frequency, Osc Mod, Osc 1 a/alebo Osc 2 Pitch, Pan a Pulse. Miera modulácie môže byť nastavená ako kladná alebo záporná/invertovaná. LFO 2 môže byť synchronizovaný k Master Clocku.

Modulation Envelope: miera modulácie môže byť nastavená ako kladná alebo negatívna/invertovaná. Modulation Envelope môže byť manuálne trigerovaná pomocou tlačidiel Impulse Morph.

Cyklické vlny z LFO môžu byť nahradené vzormi. Syntetizátory disponujú 128 vzormi zoskupenými do 6 rôznych druhov.

SEKCIA AMPLIFIER

ADSR envelope, velocity control zap./vyp., gain control

SEKCIA PERFORMANCE

Hlasové režimy: Poly, Legato s portamentom, Mono, True Unison 1, 2 & 3.

Štyri programové sloty umožňujúce vrstvenie

EFEKTY

Sekcia FX s ovládaním Drive/Modulácia. Crush, Drive, 2 rôzne efekty Talk, Compressor a Comb Filter.

Voliteľný Delay alebo Reverb. Delay odozvy až po 1400 ms môžu byť synchronizované s Master Clockom. Reverb disponuje tromi algoritmami: Room, Stage a Hall.

PAMÄŤ

Single zvuky: 4× 99 lokácií

Multi zvuky: 99 lokácií

AUDIO OUT

4 výstupy

Slúchadlový výstup

KONEKTIVITA

4 Line Level audiovýstupy – 1", 6,35 mm jacky

Stereo slúchadlový výstup – 1", 6,35 mm stereo jack

Sustain pedál – 1", 6,35 mm jack.

Control pedál – 1", 6,35 mm TRS stereo jack.

USB konektor s možnosťou MIDI

MIDI In/Out – 5 pin DIN konektory

PRÍSLUŠENSTVO

Manuál

Napájanie

Nord CD ROM s aplikáciou Nord Sound Manager

Vlastnosti

 • Počet klávesov: 49
 • Veľkosť klávesov: Štandardné
 • Typ klaviatúry: Dynamická, Fatar
 • Polyfónia: 20
 • Vstupy: Sustain Pedal, Pedal
 • Výstupy: Headphone Jack 6,3 mm TRS, 4x Line Jack 6,3 mm TS
 • Prevádzka na batérie: Nie
 • Sekvencer : Nie
 • USB to host: Áno
 • USB to device: Nie
 • USB midi : Áno
 • Softvér: Nord Sound Manager, Nord Library
 • Farba: Červená
 • Obsah balenia: Adaptér, manuál, USB kábel
 • Šírka: 864 mm
 • Hĺbka: 272 mm
 • Výška: 94 mm
 • Hmotnosť: 5,3 kg
 • Adaptér súčasťou: Áno
Mám pripomienku k popisu

Prihláste sa a napíšte recenziu. Pomôžete tak ostatným s výberom produktu.

Zákazníci si tiež kúpili

 • ROCKBAG RB 90

  Klávesový obal

  79,00 €

 • BESPECO CROCODILE I

  Klávesový stojan

  25,90 €

 • BESPECO NT13

  Pedál sustain s prepínačom polarity

  16,90 €

 • KURZWEIL CC-1

  Volume/Expression pedál

  69,00 €

Chytrá navigácia

Naposledy ste navštívili

Hľadaná fráza

Kategória

Značky

Čakajte prosím