Čo je to GITAROVÝ BOUTIQUE

GITAROVÝ BOUTIQUE je špeciálna sekcia prémiových nástrojov, ktoré sú veľmi vzácne, starožitné, malosériové či ojedinelé, ťažko zohnatelné alebo zákazkovo vyrobené. Väčšinou sú vyrobené i s veľkým podielom ručnej práce. Všetky tieto nástroje sú nami osobne expertne selektované, vyberané z niekoľkých podobných kusov, testované a vyladené k dokonalosti. Ide o nadštandardne hrajúce nástroje, aparatúry a efekty, ktoré majú obrovskú hudobnú, historickú a zberateľskú hodnotu. V tejto kategórii môžeme nájsť i menej známe značky, ktoré sú nedocenené, ale kvalitou sa vyrovnajú, či dokonca prevyšujú najznámejšie modely.

Nástroje z kategórie gitarového butiku delíme na Vintage a Fine


VINTAGE GITARY

Kategória vintage gitár a vintage gitarových aparátov alebo efektov zahŕňa použité nástroje vyrobené do roka 1987. Do tejto kategórie môžu ale výnimočne patriť i „mladšie“ kusy. Hodnota vintage gitár a aparatúr je v dnes už nedostupných materiáloch a výrobných technológiách s veľkým podielom ručnej práce, ktorých prostredníctvom boli tieto nástroje vyrobené. Veľkú úlohu u týchto nástrojov hrá takzvaný „ageing“ respektíve starnutie materiálov a mnohoročného vyhrávania sa k lepšiemu tónu. Dôležitý je i fakt, že mnoho ich súčiastok už dnes nie je možné vyrobiť tak, ako tomu bolo skôr. Nemôžeme opomenúť aj historickú, zberateľskú a investičnú hodnotu nástrojov, kedy dopyt často prevyšuje ponuku.

FINE GITARY

V prípade kategórie fine sa jedná o súčasnú produkciu nástrojov (90. roky - súčasnosť), ktoré sú luxusné, vzácne, malosériové či ručne vyrábané. V ponuke môžeme nájsť úplne nové typy, ale väčšinou sa jedná o zákazkovú reprodukciu zavedených, ale pre väčšinu smrteľníkov nedostupných gitarových ikôn v hodnote i stoviek tisícov dolarov. Fine gitary sú vyrábané z tých najlepších súčasne dostupných materiálov za použitia obdobných technológií ako vintage nástroje, väčšinou s veľkým podielom ručnej práce, či malosériovej produkcie v rádoch desiatok kusov. Tieto „Fine“ gitary sú nami ručne vybrané v USA, Japonsku a Európe a jedná sa o nadštandardne hrajúce kusy, ktoré opäť väčšinou vyberáme z niekoľkých rovnakých či podobných modelov. Gitary to môžu byť úplne nové, ale i v 100 % hráčskom či zberateľskom stave z druhej ruky.

VINTAGE A FINE APARATURY

Rovnaké delenie sa týka i gitarových aparátov a efektov. Všetky naše vintage a fine gitarové aparáty sú odborne vyčistené, premerané, prípadne servisované a zvukovo vyladné tými najvhodnejšími komponentami. V úplnej väčšine ide o ručne spájkované „drátkované“ zosilňovače, kombá a efekty. Na želanie zákazníka sme schopní aparatúru ešte doladiť presne podľa jeho herného štýlu a vkusu. Pri revízii a tuningu butikových aparatúr využívame výhradne prémiové náhradné diely (kombinácie lamp rôznych výrobcov, pôvodných či najlepších možných kondenzátorov a mnohoročného „know-how“ kedy vieme, ako má vintage aparát znieť a kam ho môžeme zvukovo posunúť).

Prečo nakupovať boutique nástroj prostredníctvom Kytary.cz.

 • Na nákup skutočného vintage originálu (a nie podvodného kusu alebo skutočného kusu s podradnými súčiastkami) musí mať človek mnohoročné skúsenosti. Naši špecialisti sa hľadaniu a nákupu vintage nástrojov venujú od roka 2001.
 • Zákazník od nás získa zaručene originálny nástroj s jasnou špecifikáciou, čo je pôvodné a čo prípadne bolo vymenené za nové či repro diely. Súčasťou nástroja je i certifikát a foto dokumentácia, kde všetky tieto informácie dostanete prehľadne popísané a odfotené. Certifikát mimochodom bude preukazovať i zákazníkov vlastnícky vzťah k nástroju.
 • Nástroj i aparatúru odborne vyčistíme, vyladíme a zoštelujeme na prianie zákazníka i doladíme presne podľa jeho potrieb a požiadavkov. Používame iba originálne alebo poctivo vyberané náhradné diely, ktoré sa čo najviac približujú tým pôvodným a zachovávajú vintage charakter nástrojov a zosilňovačov (napr. elektrolytické kondenzátory a elektrónky).
 • Na všetky butikové nástroje vrátane vintage (starožitných) modelov vám poskytneme záruku.
 • Nepopierateľne jednou z najväčších výhod nákupu práve u nás je výber z niekoľkých Boutique kusov a modelov na jednom mieste. Nikde inde v SR a ČR zákazník nenájde toľko butikových a vintage nástrojov pokope. Vďaka nášmu veľkému výberu butikových gitár a aparátov má zákazník možnosť priameho porovnania a tým i istotu, že si vyberie taký kus, ktorý mu skutočne sadne.
 • Nástroje z gitarového butiku majú veľkú zberateľskú hodnotu a rovnako ako umelecké diela sú aj múdrou investíciou.

Prečo predávať Váš použitý nástroj v butiku Kytary.sk

 • Viete o tom, že svoj drahocenný nástroj môžete predať aj iným spôsobom ako na internetových bazaroch, a nestrácať tak čas vlastným predajom?
 • Ponúkame komisný predaj vašich hudobných nástrojov a aparatúr, ktoré priťahujú viac potenciálnych zákazníkov prostredníctvom nášho butiku.
 • Naši zákazníci môžu vyskúšať gitary v plne vybavenej skúšobni s veľkým počtom butikových aparatúr. Pri testovaní aparatúr majú zákazníci možnosť vyskúšať aj slávne modely gitar. Obchod je otvorený v pracovných dňoch od 9:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00. Prípadný záujemca má u nás k dispozícii aj nákup na splátky.
 • Náš tím preškolených predajcov pomáha zákazníkom pri nákupe a dohliada na poriadok, aby sa nástrojom v butiku nič nestalo. Zabezpečia, aby sa gitara nepoškriabala nevhodným zaobchádzaním. V krátkosti, staráme sa o nástroje v butiku tak, ako keby boli naše.
 • Nechajte predaj svojích nástrojov na odborníkov. Vieme, kde sa pohybujú ceny  zberateľských kusov hudobných nástrojov a odporúčíme vám tú najlepšiu predajnú cenu.
 • Komisný cyklus štandardne trvá 2 mesiace, a za tú dobu prezentujeme nástroj aj v našom e-shope. K tovaru pridajú naši copywriteri popis a spravia sa aj fotky v našom špeciálnom fotografickom štúdiu. Vo výnimočných prípadoch, keď ide o veľmi hodnotné nástroje, ponúkame individuálne podmienky.
 • Ako nato? Začnite s tým, že nástroj nafotíte a fotky spolu s krátkym popisom (model, vek, stav) pošlete na adresu boutique@kytary.sk , alebo zavoláte na telefónne číslo +420 770 128 773, kde sa dohodneme o podrobnostiach.

Hľadaná fráza

Kategória

Značky

Čakajte prosím