Ako vybrať bezdrôtový systém

Bezdrôtové systémy k prenosu zvuku sú dobrou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú elektronicky zosilniť svoj hlas (či hudobný nástroj) a zároveň si potrebujú zachovať možnosť voľného pohybu. Bezdrôtové zvukové technológie sú využívané tiež pri bezdrôtových „IN-EAR“ monitoroch, čo sú slúchadlá zapojené do prijímača, ktorý má hudobník pripnutý u seba. Vďaka tomu nie je limitovaný ruchom na pódiu ani nemusí stáť pri odposluchovom reproduktore. Nech sa po pódiu pohybuje ktokoľvek, má vždy istotu stabilného odposluchu seba samého a zvolených nástrojov priamo v ušiach.


TIP PRE ZAČIATOČNÍKOV

Ak hľadáte spoľahlivé riešenie k bezdrôtovému prenosu vášho hlasu, odporúčame vám zaobstarať si štandardný bezdrôtový set s mikrofónom do ruky. Súčasťou takéhoto balenia bude mikrofón a prijímač, takže už nič ďalšieho nebudete potrebovať.

Naši odborníci sú pripravení odpovedať odpovedať na všetky vaše otázky a doporučia ideálne riešenie k vášmu bezdrôtovému systému. Môžete nás kontaktovať na telefónnom čísle 800 700 029 (po-pi 10-19h) alebo na e-mailovej adrese .

Podstatné kritériá

• Dosah signálu
• Prenosové frekvencie
• Počet kanálov
• Citlivosť mikrofónu
• Typy vstupov a výstupov
• Možnosť automatickej synchronizácie frekvencie medzi prijímačom a vysielačom

Drvivá väčšina dnešných bezdrôtových systémov funguje v týchto frekvenčných pásmach: UHF, VHF, UHF DAP, 2,4 GHz či prípadne na 1,9 GHz.

Ak ide o bezdrôtové „IN-EAR“ slúchadlové odposluchy , tak u tých je to zrkadlovo obrátene (t.j.: hudobník má u seba prijímač a nie vysielač).

Typy bezdrôtových zvukových systémov


Bezdrôtové systémy s mikrofónom do ruky

Bezdrôtový mikrofón do ruky je asi najznámejším typom bezdrôtovej zvukovej technológie. Svojím charakterom sa tento druh bezdrôtových mikrofónov hodí hlavne spevákom, ktorí nepotrebujú mať voľné obe ruky, ale chcú mať slobodu pohybu.

Bezdrôtové systémy s hlavovým mikrofónom

Hlavový bezdrôtový mikrofón je taký mikrofón, ktorý je uchytený priamo pred ústami speváka - umožňuje mu tak mať voľné obe ruky i sa voľne pohybovať, bez toho aby sa musel stratať o mikrofón. Preto toto riešenie je tak často používané napríklad v muzikálovej produkcii.

Bezdrôtové systémy s chlopňovým mikrofónom

Chlopňový mikrofón je koncipovaný k prichyteniu na oblečenie (v oblasti hrudníka). Tento druh bezdrôtového mikrofónu je vhodný skôr k hovorenému slovu než k spevu. Chlopňové bezdrôtové mikrofóny využívajú hlavne moderátori, konferenciéri, herci, manažéri na firemných poradách a podobne.

Bezdrôtové systémy pre gitary a basgitary

Ako už vyplýva z názvu, tento typ systému je určený všetkým hudobníkom, ktorí chcú mať so svojou gitarou alebo basgitarou úplne slobodný pohyb po pódiu.

Bezdrôtové reportážne sety a sprievodcovské systémy

Bezdrôtové reportážne sety reprezentujú kategóriu mobilných bezdrôtových zvukových systémov. Tieto systémy sa hodia hlavne do terénu, kde nie je k dispozícii elektrická sieť. Reportážne bezdrôtové sety naviac umožňujú jednoduchú spoluprácu s kamerou.

IN-EAR monitoring

Bezdrôtový monitoring priamo do uší - to je stále obľúbenejší spôsob, ako vyriešiť kontrólne odposluchy. Bezdrôtové IN-EAR odposluchy do slúchadiel využíva čím ďalej tým viac profesionálnych hudobníkov. Je to totiž mimoriadne praktická technológia, ktorá hudobníkom umožňuje kvalitný odposluch presne toho, čo hráč chce počuť, bez toho aby rušil ostatných členov kapely.

Samostatne predajné diely a príslušenstvo

Na závěr je potreba upozorniť, že jednotlivé diely k bezdrôtovým systémom je možné často nakúpiť i samostatne.


Hľadaná fráza

Kategória

Značky

Čakajte prosím